40 és 50 éves kor között a petefészek hormontermelése szép lassan, de megszűnik, a menstruáció elmarad, elkezdődik a változás kora.
A ’klimax’, vagy változókor egy nagyjából 10-15 éves periódus, a nemi teljesség végétől egészen az idős korig tart. ’Klimaktériumnak’ is szokás nevezni, amely annyit tesz, hogy ’sorsdöntő változás’. – Valóban az, sorsdöntő!
A női változó kor, egy komplex, fizikai-lelki-mentális tünetegyüttes. Hormonális átalakulások, egészségügyi változások (mint a betegségek kialakulásának nagyobb kockázata), szabad szemmel is észrevehető, külső fizikai átalakulások (pl. izomzat „összeesése”, a mozgás nehézsége) egyaránt jellemzik ezt az időszakot.
A női szervezet hormonális változásait gyaníthatóan a működőképes tüszők számának a folyamatos csökkenése eredményezi, és ez vezet el végül a menopauzához. A menopauza a görög ’menos’ (jelentése: hónap) és ’pausis’ (valaminek a megszűnése) szavakból tevődik össze. A menstruáció végét jelenti.
Nőknél, a változó kor lényegében akkor kezdődik, amikor az utolsó havi vérzést, legalább 6, de inkább 12 hónapon keresztül nem követi másik. Beszélhetünk menopauza körüli, előtti és utáni időszakról.
A menopauza:
körüli, perimenopauzális időszak az utolsó havi vérzést megelőző évekre tehető. Ezek a a menstruáció tényleges megszűnését megelőző évek, akár 10 év is éehet.
előtti korszak az utolsó vérzés előtti korszak, az ún. premenopauza.
utáni időszak az utolsó vérzést követő, ún. posztmenopauza korszaka.
A ’Reproduktív Orvoslás Amerikai Társasága’ (ASRM) szerint 40 éves korra egy egészséges nőnek mindösszesen 5% az esélye minden hónapban arra, hogy teherbeessen.
A korral összefüggő terméketlenség elsősorban a petefészek változásai és az ehhez kapcsolód hormoningadozás miatt alakulhat ki: kevesebb az életképes petesejt, a hormonok termelésének (ösztrogén, luteinizáló hormonok, progeszteron) ciklusa is elkezd változni.
Általában az egészséges méh addig képes fenntartani a terhességet, amíg a hormonszint lehetővé teszi a fogamzást, majd a magzat növekedését. A petefészkek sajnálatos módon igen érzékenyek az idő múlására és az egészségre. Azok a nők, akik a 40-es éveikben járnak, már kisebb eséllyel lesznek terhesek és statisztikailag is gyorsan csökkennek az esélyeik.
Az orvosi szakirodalom szerint a menstruációt megelőző és a menopauzával együtt járó kellemetlen tünetek terápiás kezelésében a barátcserje egyaránt hatásosnak bizonyult.
A gyógynövénnyel, számos kutatás értelmében, a perimenopauzális korszak panaszai, tünetei enyhíthetőek, kezelhetőek.
A hormonháztartást szabályozó hatásai miatt a barátcserje a manepauza előtti, körüli és utáni korszak tüneteit enyhítheti (pl. a szorongás, nyugtalanság, hőhullámok ellensúlyozása).
Közvetve hatással van az agyalapi mirigy follikulus stimuláló hormon (FSH), valamint a luteinizáló hormon (LH) termelésére. Közvetlenül serkentve így a progeszteron termelést.
Összefoglalva: a változókori tünetek elviselhetőbbé tehetőek a barátcserje fogyasztásával, amely gyógynövény a női hotmonháztartás kiegyensúlyozásához is hozzájárul.
Zafír Barátcserje kapszula, 60 db |
= | 3.971 Ft |
Zafír Barátcserje kapszula, 3 x 60 db |
= | 11.321 Ft |
Zafír Barátcserje kapszula, 5 x 60 db |
= | 17.821 F |
2db / nap
3 - 4 kúra évente
3db / nap
3 - 4 kúra évente
3db / nap
3 - 4 kúra évente
Milyen problémáknál segít? Kiknek ajánlott a barátcserje fogyasztása?
Összes Barátcserje kérdés és válaszhoz továbbEgyensúlyozd ki a hormonok szintjét Barátcserjével segítségével.
Fokozd a petefészked teljesítményét Barátcserjével segítségével.
Flavonoidokflavonok, kaszticin
Iridoid gliozidokaukubin, agnuzid
Illóolajokkámfor
Alkaloidoknisindin
Terpenoidok15 ezer fajta, Diterpenoidok
Izomerekβ-farnesin, α-terpinil-acetát
Tovább a barátcserje összetevőihez